Zombie LARP 2015

logo
Czas trwania: 27 sierpnia 2015 - 30 sierpnia 2015
Miejsce: Czyżowice woj. Śląskie
Strona oficjalna: http://www.zombielarp.pl
Organizator: Stowarzyszenie "Baszta" z Wodzisławia Śląskiego.

TO JEST LARP z elementami ASG nie  ASG z elementami LARPa. Na imprezie wykorzystywać będziemy broń ASG (do 360 FPS) z ograniczeniem amunicji oraz broń bezpieczną (otulinową). 

Co to jest ?

            Zombie LARP jest grą terenową osadzoną w realiach popularnych seriali/filmów z cyklu „Walking Dead”, „Świt żywych trupów” itp. gdzie głównym elementem jest walka o przetrwanie w świecie post-apokaliptycznym plądrowanym przez gangi oraz pełnym nieumartych.   W czasie rozgrywek używać można broni zarówno lateksowej (bezpieczne pałki itp.) jak i popularnej broni ASG.

Dla kogo ?

            Gra jest przeznaczona dla graczy zarówno LARPowych jak i uprawiających Airsoft. Gracze LARPowi mogą wcielić się w role postaci cywilnych tj. lekarzy, polityków, mechaników itp., z kolei gracze ASG wcielają się w role ochroniarzy, wojskowych itp. Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 16 lat. 

Kiedy i gdzie ?

            Zombie LARP odbywa się w ostatni weekend sierpnia (27-30 sierpnia) i trwa cztery dni. Pierwszego dnia rozpoczynamy prelekcjami, akredytacją i imprezą integracyjną, z kolei w piątek rozpoczynamy grę w godzinach popołudniowych każdy miał szansę zdążyć – dzień kończymy koncertami; sobota gra całodniowa + rozgrywka nocna; niedziela finałowa rozgrywka z podsumowaniem.  

Miejscem gry jest nieczynny ośrodek rekreacyjno-sportowy wraz z otaczającym go lasem – teren ma ponad 100 hektarów.

Kto jest organizatorem ?

            Organizatorem jest nieformalna grupa znajomych, której ta edycja jest już czwartą z kolei – przy współpracy ze Stowarzyszeniem BASZTA z Wodzisławia Śląskiego. Ponadto wszyscy jesteśmy graczami LARPowymi oraz fanami ASG i uczestniczymy w wielu podobnych imprezach na terenie Polski.  Ponadto jesteśmy współorganizatorami podobnych imprez na terenie przygranicznym.

Poprzednie edycje !

Zombie LARP 4 będzie czwartą edycją imprezy organizowaną przez ten sam zespół ludzi. Odnotowujemy stały wzrost ilości graczy:

- Zombie LARP 2012
Ilość graczy: 80
Ilość pojazdów biorących udział w grze: 1

- Zombie LARP 2013
Ilość graczy: 140
Ilość pojazdów biorących udział w grze: 5

- Zombie LARP 2014
Ilość graczy: 170
Ilość pojazdów biorących udział w grze: 7

Podstawowe zagadnienia związane z imprezą:

Co to jest LARP i na czym to polega?

-LARP to skrót z angielskiego Live Action Role Playing, czyli po polsku odgrywania ról na żywo, tak więc każdy uczestnik odgrywa wybraną przez siebie rolę, bez odgórnie narzuconych tekstów i działań. Gracze przebrani są w kostiumy odpowiednie dla odgrywanych przez nich postaci oraz przygotowywana jest odpowiednia scenografia wraz z rekwizytami. W naszym larpie można będzie spotkać ludzi dzikiego zachodu, amerykańskich Marines oraz głównych bohaterów czyli Zombie.

Czy da się tu i teraz przybliżyć larpowe realia?

-Oczywiście, że tak dla przykładu Pan wcieli się w Rzecznika Prasowego KMP, którym Pan na co dzień nie jest z kolei ja w rolę dziennikarza, którym też nie jestem. Przed rozpoczęciem gry obaj dostajemy karty na których mamy informacje wyjęte ze scenariusza. Są to zazwyczaj informacje, o których dowiedzieliśmy się w naszej przeszłości, ponadto na tej samej karcie dostajemy wytyczne w stylu jesteś dumny, łatwo wyprowadzić Cię z równowagi itp. a także cele do zrealizowania np. skompromitować dziennikarza. W tym momencie zaczyna się gra. Każdy wciela się w postać, którą na co dzień nie jest i stara się realizować swoje cele w ten sposób pisząc dalszą część scenariusza. Zazwyczaj zakończenia nigdy nie da się przewidzieć, wyobraźnia graczy jest niesamowita.

W opisie wydarzenia pojawia się zwrot ASG, co to takiego?

-AIR SOFT GUN są to wierne repliki broni palnych w skali 1:1, strzelające kompozytowymi kulkami o średnicy 6mm i 8mm oraz wadze od 0,11g do 0,88g, tak więc jest to rodzaj sportu, podobny do paintballa, z tą różnicą, że kulki do ASG nie mają w środku farby, więc nie pozostawiają śladu na ubraniu i dlatego fair play stoi tu na najwyższym poziomie. Dobra zabawa jest uzależniona od uczciwości każdego gracza. W Airsoft mogą się bawić wszyscy niezależnie od wieku i od płci. Broń ASG można znaleźć na każdym odpustowym straganie, jest to zazwyczaj broń sprężynowa i o bardzo małej sile. Natomiast fani tego sportu używają replik gazowych bądź elektrycznych, których siła jest kilkukrotnie większa. 
blog comments powered by Disqus